Dnes otvorené 08:00 - 19:00, pohotovosť po tel. dohovore na partnerskej klinike Primavet v Rači do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421902812000

Naše technické vybavenie

Moderne, presne a rýchlo - jednoducho tak, ako to má správne byť

Moderne, presne a rýchlo - jednoducho tak, ako to má správne byť

Našu kliniku sme zariadili najmodernejšími dostupným technickým vybavením, ktoré nám v spolu s dlhoročnými skúsenosťami lekárov umožňujú efektívnejšie diagnostikovať a zlepšiť zdravotný stav pacienta. V nasledovnom prehľade úvádzame niektoré naše prístroje aj s vysvetlením pre bežných ľudí, čomu slúžia. Pokiaľ by Vás zaujímali ďalšie detaily, radi Vám ich pri Vašej najbližšej návšteve doplníme a vysvetlíme. Správna a rýchla diagnostika je hlavným predpokladom úspešnej liečby - 95% vyšetrení sa robí u nás a našich prístrojoch, bez potreby posielať buď Vás so zvieratkom inam alebo odobrané vzorky ku externým spracovateľom. 

Hematologický analyzátor Lasercyte Dx IDEXX

Hematologický analyzátor Lasercyte Dx IDEXX

Hematologický analyzátor nám pomáha diagnostikovať stav krvi našich zvieracích pacientov. Analyzuje 12 resp. až 18 rôznych parametrov vrátane 3 histogramov. Slúži nám na určenie počtu bielych, červených krviniek a krvných doštičiek. Toto je dôležité pre posúdenie typu a závažnosti prebiehajúceho ochorenia, pre určenie nedostatku červených krviniek tzv. anémie a pre včasné odhalenie porúch zrážanlivosti krvi.

Je dôležité podotknúť, že základné vyšetrenie krvi je jedno z najdôležitejších preventívnych vyšetrení, ktoré by mali vaši domáci miláčikovia pravidelne podstúpiť. Cieľom vyšetrenia je včas rozpoznať rizikové faktory ochorení, ktoré môžu súvisieť aj so zvyšujúcim sa vekom pacienta a následne, čo najrýchlejšie zaviesť prípadné liečebné kroky. U starších pacientov (seniorov / geriatrických pacientov) sa odporúča podstúpiť preventívne vyšetrenie krvi u svojho veterinárneho lekára v polročnom intervale.

Biochemický analyzátor - Catalyst One Chemistry Analyzer

Biochemický analyzátor - Catalyst One Chemistry Analyzer

Tento prístroj nám umožňuje stanovenie 17 parametrov v krvi, sére alebo plazme pomocou testovacích prúžkov už v priebehu niekoľkých minút. Tento diagnostický prístroj pracuje na princípe reflexnej fotometrie a zaručuje rýchle a spoľahlivé výsledky. Výberom vhodnej kombinácie testovacích prúžkov a teda aj meraných parametrov vieme rychlo odhaliť skryté, alebo už klinicky sa prejavujúce ochorenie vnútorných orgánov, a to hlavne obličiek a pečene. Vyšetrenie krvi by ste mali považovať za významnú úlohu v prevencii ochorení aj u starších psov a mačiek. Nezabúdajte, že s pravidelnou prevenciou dokážete zlepšiť zdravotný stav Vášho domáceho miláčika, a tak mu zabezpečiť kvalitný a dlhší život.

 

 

Endoskopická zostava - Hawk

Endoskopická zostava - Hawk

Naša endoskopická zostava pozostáva z halogénového zdroja svetla, digitálnej kamery a monitoru. Slovami laikov sa jedná o malú kameru s lampičkou na konci kovovej trubičky. Táto zostava je nápomocná pri vizualizácii ťažko dostupných miest tela vášho zvieratka. Využíva sa hlavne na diagnostiku ochorení uší, ich zápalov a prítomnosti cudzích predmetov tzv. osín z trávy.

Endoskop

Endoskop

Jedným efektívnych a rýchlych pomocníkov je na našej klinike ENDOSKOP, vďaka ktorému vieme vyšetriť telesné dutiny bez invazívneho zákroku a šetrne voči tkanivám a orgánom.

Endoskop má aj flexibilnú aj pevnú variantu, vieme tak spraviť viacero vyšetrení. Každý typ je vybavený kamerou a svetlom a obraz z vnútra telesných dutín nám prenesie na obrazovku počítača. Otoskopiou vyšetrujeme uši, vnútorné zvukovody a ušný bubienok. Vidíme zreteľne prípadné poškodenia, zápaly, napadnutie parazitmi a dokážeme vybrať pomerne spoľahlivo aj iritujúce cudzie teleso. Rhinoskopia nám umožní skontrolovať nosovú dutinu a rovnako zbaviť pacienta ťažkostí spojených s vdýchnutým a zapichnutým kúskom suchej trávy napríklad. V týchto prípadoch využijeme rigidný (pevný) endoskop. Tracheoskopia a bronchoskopia vyžaduje flexibilný typ endoskopu, dostaneme sa ním hlbšie do útrob pacienta a vieme skontrolovať priedušnicu, priedušky a veľké bronchy. Gastroskopia a kolonoskopia pokrýva tráviaci trakt - vyšetríme žalúdok, kúsok tenkého čreva a z opačného konca hrubé črevo a konečník. Endoskop umožňuje odobrať aj vzorky tkaniva na následné vyšetrenie v laboratóriu. 

Anesteziologický prístroj: Eickemeyer Narkovet

Anesteziologický prístroj: Eickemeyer Narkovet

Súčasťou vybavenia našej kliniky je aj moderný inhalačný anesteziologický prístroj, ktorý slúži na uvedenie pacienta do umelého spánku a navodenie celkového znecitlivenia. Umožňuje nám plynule riadiť hĺbku anestézie a zároveň zabezpečuje neustálu kontrolu zvieracieho pacienta počas operácie. Prístroj disponuje uzavretým okruhom s jedným odparovačom a monitoringom počtu dychov. Tým sa stáva anestézia / narkóza výrazne bezpečnejšia, a to aj pre geriatrických pacientov, či kardiakov. Pacient je zaintubovaný a napojený na monitor životných funkcií, ktorý nám pomáha strážiť bezpečnosť pacienta počas celej operácie. Meria základné životné parametre (činnosť srdca, teplotu, či saturáciu kyslíkom pri dýchaní).

Anestéziologický prístroj KRUUSE IMentry

Anestéziologický prístroj KRUUSE IMentry

Druhý inhalačný anestéziologický prístroj našej kliniky. Slúži na uvedenie pacienta do umelého spánku a navodenie celkového znecitlivenia. V súčasnej dobe je inhalačná anestézia považovaná za najbezpečnejšiu formu celkovej narkózy.

Monitor životných funkcií Datex Ohmeda S/5

Monitor životných funkcií Datex Ohmeda S/5

Monitor životných funkcií sa používa pri anestéze a stráži bezpečnosť vášho zvieratka počas narkózy od začiatku až do konca operácie. Meria základné životné parametre, ako je činnosť srdca, teplotu, či saturáciu kyslíkom pri dýchaní. Po skončení operácie sa pacient dokáže rýchlo prebudiť.

Elektrokauter - Surtron

Elektrokauter - Surtron

Tento veľmi užitočný prístroj nám slúži na rýchle zastavenie krvácania z ciev ale aj na rezanie silne krvácajúcich tkanív (napr. útvarov v ústnej dutine). Elektrokauter má uplatnenie hlavne pri zložitejších operačných zákrokoch, kde je nutnosťou rýchle zastavenie krvácania z ciev aby sa zabránilo stratám krvi a zároveň zvýšila bezpečnosť operácií.

Odsávačka - F20

Odsávačka - F20

Odsávačka je nenahraditeľným pomocníkom pri chirurgických zákrokoch a to hlavne takých, kde je potrebné sa vysporiadať s väčším množstvom voľne umiestnenej tekutiny (efúzie) alebo s masívnym krvácaním.

Odstredivka - EBA20

Odstredivka - EBA20

Táto naša odstredivka slúži na oddeľovanie látok alebo zmesí látok s maximálnou hustotou do 1,2 kg/dm3. Vytvorením odstredivých síl je možné zmesi látok navzájom od seba oddeliť alebo zmeniť ich pomer zmiešania čo je vo veterinárnej medicíne dôležité na oddelenie dvoch frakcii a to sedimentu od supernatantu napr.: krviniek od krvnej plazmy (sera), močového sedimentu od tekutej zložky moču. Najčastejšie sa využíva pri diagnostike ochorení močových ciest a pri spracovaní vzoriek pre potreby laboratórií.

Digitálna veterinárna váha - KRUUSE PS250

Digitálna veterinárna váha - KRUUSE PS250

V našej ambulancii mame zabudovanú digitálnu váhu špeciálne určenú pre zvieratá. Software váhy vyhodnocuje údaje zo štyroch piezoelektrických senzorov, ktoré sú umiestnené v každom rohu váhy. Vďaka tomu váha zobrazí presný údaj bez ohľadu na to, či sa vážené zviera nachádza uprostred alebo v rohu váhy. Software tiež veľmi rýchlo vyhodnotí hmotnosť aj keď je zviera na váhe nepokojné a váženie trvá cca 3-4s. Rozsah váhy je 0-250 kg a je zabudovaná v úrovni podlahy. To nám umožňuje bezstresové váženie malých i veľkých pacientov.

Mobilná operačná lampa - EMALED 200F

Mobilná operačná lampa - EMALED 200F

Operačná Lampa slúži na osvetľovanie operačného poľa pri chirurgických zákrokoch, ale aj na ambulantné použitie. Ako zdroj svetla v nej slúžia svetlo emitujúce diódy (tzv.LED), ktoré v harmónii s optickým systémom hlavy lampy, produkujú svetlo, blížiace sa vlastnosťami dennému. Vďaka tomu sme schopní rozoznať aj najmenšie zmeny farby tkanív a orgánov.

Ultrazvukový prístroj na čistenie zubného kameňa iM3 GS Deluxe

Ultrazvukový prístroj na čistenie zubného kameňa iM3 GS Deluxe

Starostlivosť o chrup Vášho zvieracieho priateľa je veľmi dôležitá, hlavne ak chcete predísť predčasnej strate jeho zubov. Tento prístroj nám umožní postarať sa o zúbky vášho zvieratka. Používa sa na zubnú hygienu psov a mačiek. Pomocou neho vyčistíme zuby a odstránime zubný kameň spôsobujúci paradentózu a nepríjemný zápach. Vaše zvieratko bude mať zase zdravý úsmev. 

Mikroskop Olympus CX 23

Mikroskop Olympus CX 23

Mikroskop dokáže až 100-násobne zväčšiť objekty na mikroskopickom sklíčku. Vďaka nemu môžeme vidieť veci voľným okom neviditeľné. Využíva sa na vyšetrenie krvných náterov, cytologických preparátov (vzorky buniek z rôznych zmenených tkanív), močového sedimentu, na parazitologické vyšetrenie a vyšetrenie kožných zoškrabov.

USG SonoScape SSI-2000BW

USG SonoScape SSI-2000BW

Ultrasonograf nám dovoľuje pozrieť sa zvieratku "do bruška". Slúži na zobrazenie vnútorných orgánov ako pečeň, slezina, obličky, močový mechúr, prostata, maternica. Umožňuje nám zhodnotiť ich tvar, veľkosť, náplň a zmeny spôsobené chorobou. Používa sa napríklad aj na diagnostiku gravidity.

Parný sterilizátor nástrojov Vacuklav 23 B+

Parný sterilizátor nástrojov Vacuklav 23 B+

Sterilizáciu používaných chirurgických nástrojov dokážeme bezpečne realizovať práve vďaka parnému sterilizátoru Vacuklav 23 B+. Zabezpečuje vysoko kvalitnú sterilizáciu a maximálnu šetrnosť pre naše nástroje.

Röntgen Examion

Röntgen Examion

Náš röntgen patrí k najmodernejším prístrojom s minimálnou dávkou ožiarenia pre pacienta. Röntgen si každý najčastejšie spája s obrázkami, kostí, kĺbov, zlomenín. Okrem toho sa ale využíva aj na zobrazenie brušnej a hrudnej dutiny. Dôležitý je napríklad pri spresnení diagnózy ochorenia srdca, pľúc alebo zobrazenie cudzích telies. Je samozrejme digitálny, takže, každú snímku môžeme rýchlo a pohodlne skontrolovať na monitore.

Softvér VXvue

Softvér VXvue

Prístrojové vybavenie našej kliniky sme rozšírili o nový softvér VXvue na získavanie röntgenových snímkov. Softvér je súčasťou vysokofrekvenčného moderného RTG prístroja s priamou digitalizáciou, s minimálnou dávkou ožiarenia, nevyhnutnou pri zobrazovaní kostí a orgánov v brušnej, či hrudnej dutine pacienta.

Nový softvér nám umožňuje pokročilejšie spracovanie obrazu, ktorý bezprostredne po odfotení prenáša do počítača. Dokážeme tak urobiť sériu RTG snímkov rýchlejšie za sebou, čím výrazne znížime stres zvieratka zo zdĺhavého vyšetrenia. Okamžitá a priama vizualizácia RTG obrazu, ako aj jeho sofistikované spracovanie, zvyšujú efektívnosť našej práce a najmä komfort pre našich zvieracích pacientov. 

Prístroj na meranie očného tlaku ICARE TONOVET Plus

Prístroj na meranie očného tlaku ICARE TONOVET Plus

Pomocou prístroja ICARE TONOVET Plus dokážeme rýchlo a presne zmerať vnútroočný tlak u zvieracích pacientov. Výhodou je, že samotné vyšetrenie je bezbolestné a s použitím lokálneho anestetika. Technológia odskoku Icare je založená na princípe merania, pri ktorom sa používa veľmi ľahká sonda na jemný, chvíľkový kontakt s rohovkou. Meranie prebieha stlačením tlačidla tonometru, ktoré šetrne vystrelí sondu proti oku pacienta a zmeria odrazovú rýchlosť a následne vnútroočný tlak. 

Softvér pre efektívne riadenie praxe easyVET

Softvér pre efektívne riadenie praxe easyVET

Ide o najpokročilejší a najjednoduchší softvér určený pre správu a riadenie praxe, a tým je softvér easyVET. Ide o jediný softvér, ktorý spája štyri aplikácie v modernom a konzistentnom používateľskom rozhraní, vďaka čomu je pre nás všetko oveľa jednoduchšie, rýchlejšie a zároveň produktívnejšie.

Umožňuje nám viesť elektronickú kartotéku pacientov, a tak získať prístup ku všetkým základným funkciám v jedinom kroku a riadiť každý aspekt každodenných operácií efektívnejšie než kedykoľvek predtým. Integrované indexové karty sú považované za najlepšie a najpokročilejšie vo veterinárnej medicíne. Softvér obsahuje širokú škálu funkcií na správu zdravotných poistení zvierat, plánov zdravia a plánov liečby, nové komunikačné nástroje pre telefón, fax, e-mail a textové správy a mnoho ďalšieho. Teraz môžeme využívať jednoduché spracovanie obrazu a videa, integrovanie zariadení DICOM, ako je digitálny röntgen a ultrazvuk,  špičkové riešenie s 3D vizualizáciou a digitálnym plánovaním operácií.