Dnes otvorené 09:00 - 12:00, pohotovosť po tel. dohovore na partnerskej klinike Primavet v Rači do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421902812000

Často sa vyskytujúce ochorenia

Nemá aj Vaše zvieratko podobné príznaky?

Sladká otrava

Sladká otrava

Čokoláda je veľkým pokušením nielen pre nás. Aj pre našich štvornohých miláčikov je mimoriadne lákavá, pretože obsahuje veľa tuku a krásne voní. :)

Giardióza u psov a mačiek

Giardióza u psov a mačiek

Giardióza je infekcia, ktorú spôsobuje parazit nazývaný Giardia. Ide o druh parazita, ktorý sa objavuje u psov a mačiek a poškodzuje im sliznicu tenkého čreva.

Prípad z kliniky: Rohovkový vred

Prípad z kliniky: Rohovkový vred

Na našu veterinárnu kliniku zavítala mačka s neochotou otvárať oko. Pri vyšetrení bolo zistené poškodenie rohovky tzv. rohovkový vred. Následne bola pacientke naordinovaná špecifická liečba.

Pyometra: Život ohrozujúce ochorenie

Pyometra: Život ohrozujúce ochorenie

Pyometra je hnisavý zápal maternice. Ide o vážne, život ohrozujúce ochorenie, ktoré si vyžaduje rýchly zásah. Nahromadenie patologického obsahu v maternici spôsobí celkovú intoxikáciu organizmu, až otravu krvi.

Prostata a jej ochorenia   

Prostata a jej ochorenia  

Prostata je žľaza, ktorá obklopuje močovú rúru a tesne k nej prilieha. Tvorí sa v nej prostatický sekrét a ten ako súčasť ejakulátu zachováva pohyblivosť spermií a pomáha im správne fungovať.