Dnes otvorené 08:00 - 19:00, pohotovosť po tel. dohovore na partnerskej klinike Primavet v Rači do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421902812000

Poradňa

Pokiaľ by ste radi vedeli význam niektorého odborného výrazu, pozrite sa sem. Pokiaľ Vás zaujíma niečo iné ohľadom Vášho zvieratka, tak nám napíšte prostredníctvom nášho formuláru alebo cez email.

Dysplázia bedrových kĺbov

Dysplázia bedrových kĺbov je anomália bedrových kĺbov charakterizovaná nezvratnými zmenami kĺbovej jamky a hlavice stehennej kosti.

Vlčí pazúr

vlčí pazúr je tzv. piaty prst na panvovej končatine, ktorý sa nedotýka zeme

Othematóm

othematóm je stav, pri ktorom dôjde k prasknutiu drobnej cievy v ušnici a následnému vyliatiu krvi medzi ušnú chrupavku a kožu ušného boltca

Cushingov syndróm

Cushingov syndróm je stav, pri ktorom dochádza k hyperadrenokorticizmu t.j. telo produkuje extrémne vysoké hladiny stresového hormónu kortizolu.

Pyometra

Pyometra vzniká pomnožením baktérii v maternici, pri ktorom vzniká hnisavý proces. Existujú 2 formy a to otvorená a uzavretá.

Análne zľazy

Análne zľazy sú párové kožné výdute umiestnené po oboch stranách konečníka.

Zubný kameň

Zubný kameň predstavuje stvrdnutý zubný povlak. Často je podmienený geneticky (zložením slín), zlým postavením zubov, prípadne mäkkou potravou

Antiparazitiká

Antiparazitiká sú liečivá proti vonkajším resp. vnútorným parazitom

Kastrácia

Kastrácia je kompletné odňatie pohlavných orgánov a to vaječníkov a maternice u suky a semenníkov u psa

Sterilizácia

Sterilizácia je prerušenie vodiča reprodukčných buniek čiže u súk vajcovodov a u psov semenovodov. Produkcia hormónov ostáva ale zachovaná, čiže sterilizácia nie je prevenciou voči zápalu maternice, cystám na vaječníkoch a pod. a takisto u psov neznižuje sexuálnu aktivitu.